Menu

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Inspirace 16. 8. 2017
Autor: Zuzana Bohdalová , Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

DIY šuplíky

Kaskáda z krabiček

Vezměte šuplíky různých velikostí, dejte jim nožičky (klidně i kulaté) a stejné úchytky, natřete rám jednotící barvou a čelo naopak jinou a rázem máte zajímavě řešený, veselý úložný prostor.

DIY šuplíky

Organizér na bižuterii

Pokud nemáte doma kam dávat náušnice, prstýnky a jiné ozdoby, navrtejte do dna šuplíku háčky a udělejte si z něj organizér, kde budete mít vše přehledně seřazené. Ten na obrázku je natřen vždy elegantní bílou barvou, boky polepené tapetou pak hezky ladí s tyrkysovou úchytkou.

DIY šuplíky

Poličky na zeď i miniaturní knihovnička

Nápadité využití šuplat ze staré skříně, která už dosloužila, může spočívat třeba v tom, že je upevníte na stěnu jako poličky, z nichž vám nikdy nic nespadne. Pokud máte doma hodně hluboký starý šuplík, stačí ho jen postavit na výšku, vyplnit knihami, a dostanete osobitou vertikální knihovnu.

DIY šuplíky

Rámečky na staré rodinné fotografie

U menších, hodně starých šuplíků můžete také využít jejich patinu a dát do nich zažloutlé retro fotky svých předků. Dohromady to vypadá moc pěkně a ještě si můžete hrát s perspektivou, když třeba před fotku postavíte nějaký předmět, který dotvoří její atmosféru.

DIY šuplíky

Pelíšek pro psa

Šuplata z rozměrnějších komod nebo skříní klidně využijete i jako stylový domov pro svého pejska. Jestli ho chcete vyloženě rozmazlovat, můžete k šuplíku přidělat nohy, aby vašemu mazlíkovi nebyla zima od podlahy.

DIY šuplíky

Noční stolek

Vyřazené šuplíky ještě dobře poslouží jako odkládací stolek vedle vaší postele. Bude to chtít sice menší renovaci a zajímavý nátěr, ale nedá to mnoho práce. Na fotografiích vidíte, že stačí málo, a proměna je dokonalá.

DIY šuplíky

Parádní květináče

Barevné menší a hlubší čtvercové šuplíky lehce přeměníte na veselé květináče, v nichž to kytičkám bude vyloženě slušet. Čím víc jich bude a čím budou barevnější, tím lépe.

DIY šuplíky

Stolek na pokojové květiny 

A když už jsme u péče o květiny, podívejte se na závěr na tento elegantní a dokonale černobíle vyladěný stolek. No nebyla by škoda příslušný šuplík vyhodit jen proto, že se zbytek komody rozklížil?

 

Foto: realhousemoms.com, infarrantlycreative.net, pinterest.com, diyhowto.org, hgtv.com, diyshowoff.com, diynhome.com, joann.com, superstarlifestyle.com, blog.styleestate.com, yourhouseandgarden.com.

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.

Líbil se vám článek? Tak ho pošlete dál