Menu

Chalkboard interiéry, které stojí za to

Inspirace 18. 8. 2016
Autor: Dominika Zmítková , Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Když jsme asi před rokem psali na TadyJeMoje o tabulích jako o interiérovém doplňku, který právě frčí, netušili jsme, jak moc si podmaní naše byty. Nyní vám přinášíme pár ukázek interiérů, ve kterých jsou tabule nebo spíše tabulové tapety dominantním prvkem.

_pastedGraphic-6

Ložnice s nakresleným čelem postele

Černočerná ložnice

Mít takhle temnou ložnici rozhodně není pro každého, ale rozhodně se tomuhle konceptu nedá upřít originalita. A když už na vás té tmavé bude moc, můžete si křídou na tabulovou tapetu nakreslit třeba čelo postele nebo nějaký veselý obrázek.

_interier5

Nakreslené břízy

Zámecké štuky nebo břízky

Stěny a stropy z chalkboard tapet mají výhodu, že si na ně nakreslíte, co chcete. Snadno si tak v pokoji vytvoříte iluzi zdobného zámeckého štuku, milovníci přírody pro změnu zvolí třeba elegantní kmeny bříz.

_pastedGraphic-4

Pracovna s úkoly na stěně

Pracovna pro ty, co rádi malují po zdech

Pokud chcete útulnou a praktickou pracovnu, kde budete mít všechny své povinnosti přehledně vypsané přímo nad hlavou, jděte do tabule. Hodně zajímavě tohle řešení vypadá například v podkrovních místnostech se zkosenou střechou.

_interier5

Pohádková koupelna s namalovaným zrcadlem

Koupelna jako z pohádky

Koupelna obehnaná dlaždicemi už je trochu pasé, stěrka je drahá, ale co jiného tady vymyslet? S tabulovou tapetou budete vždycky originální, navíc se procvičíte v kreslení křídou, a když už vás výzdoba koupelny přestane bavit, prostě ji smažete a namalujete si jinou.

_pastedGraphic-1

Černá stěna se spoustou fotek

Nejlepší pozadí pro fotky

Kupodivu se chalkboard hodí i do severského stylu, v tomhle případě napůl s industriálem. Nejvíc se nám líbí vtipně dokreslené falešné cihly nebo květiny. Docela nás taky překvapilo, jak dobře na tomhle pozadí vyniknou černobílé fotky.

Foto: Bobvila.com, Countryliving.com, godfatherstyle.com,  Lifebreak.com, housebeautiful.com, decoist.com, godfatherstyle.com

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.

Líbil se vám článek? Tak ho pošlete dál