Menu

Petr, Anča a jejich cesta z města

Jak bydlím já 30. 12. 2019
Autor: Pavlína Jelínková , Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Petr a Anna nejsou první ani poslední, koho rostoucí ceny nemovitostí postavily před nelehké rozhodnutí opustit rodnou metropoli a odstěhovat se do menšího města. Tenhle pár se ale rozhodl z toho nedělat velké drama a vzít si ze stěhování jenom to dobré.

obývací pokoj s pohovkou

Interiér plný vzpomínek, třeba koberce po vídeňské tetičce.

Po třiceti čtyřech letech se z Prahy odstěhovali za dostupnějším bydlením do menšího Berouna, kde vychovávají svou malou dceru. Do Prahy za prací dojíždějí denně, takže nejsou odstřiženi od rodiny a pražských přátel, jak se původně báli. Dokonce se s nimi prý vídají častěji, než když sdíleli jedno město. Podívejte se, jak si poradili s mezonetovým bytem v novostavbě, která vznikla na místě bývalého pivovaru, a udělali z něj útulný domov.

Na paletách to má styl

Postel, která kraluje jejich světlé a útulné ložnici, vyrobil kamarád na míru. Stejně tak čelo a noční stolky. Ty mají působit dojmem dřevěných bedýnek. Z palet můžete tvořit i sami, zkuste třeba stůl. Mají už ji pět let a podle obou partnerů se na ní spí senzačně. Z okna ložnice je výhled na řeku i starý pivovarský komín. Bydlení blízko přírody si tahle rodina opravdu užívá. V Praze by se Petr obden proháněl na paddle boardu asi jen stěží. Tady to má k čisté řece Berounce jen pár minut chůze.

Metropole není nic pro tebe? Na byt v Berouně nebudeš šetřit tak dlouho.

Chci vědět víc...
Metropole není nic pro tebe? Na byt v Berouně nebudeš šetřit tak dlouho.
dřevěná ložnice z palet

Útulnému bytu kralují světlé barvy a přírodní materiály.

Až do nebes

Petr a Anička mají rádi světlé barvy, takže si celé schodiště, které odděluje obývák a kuchyni od ložnice a dětského pokoje v patře, přetřeli na bílo. Samozřejmostí je zábrana a další bezpečnostní prvky, které jsou při výchově malého dítěte v patrovém bytě nezbytné. Nepochybujeme, že klouzat se po dřevěných schodech je lákavá zábava pro každé dítě i dospělého. Inspirujte se i dalším interiérem uzpůsobeným malému dítěti.

dřevěné schody

Mezonetové uspořádání bytu vám dodá pocit, jako byste žili v domě.

Vlastně třípatrový

Když nás Petr s Annou poprvé zvou dovnitř, smějí se, že vlastně bydlí ve třípatrovém bytě. Patro v dětském pokojíčku zatím využívají pro skladování nepotřebných věcí a sezónního oblečení, v budoucnu ale může sloužit jako dětská schovávačka a bunkřík v jednom. Mít takové místo by si asi přál každý z nás.

dětský pokoj

Koberec na hraní, dřevo a veselé barvy, skvělá kombinace pro dětský pokojíček.

V jednoduchosti je krása

Spodní obytná je místnost spojená s kuchyní. Jen sedačku se mladý pár rozhodl otočit na druhou stranu. Vznikl tak otevřený a krásně světlý prostor, který poskytuje zázemí pro rodinný život. A proto, že Anča s Petrem mají speciální vztah k portugalskému Portu, kde se dokonce zasnoubili, nad televizí najdeme obrazy od místního umělce, které je do milovaného přístavu přenáší ve vzpomínkách každý den.

I Tomáš a Markéta se odstěhovali z města přímo do lesů. Zajímá vás, jak se jim žije?

obývací pokoj

Moderní černá podlaha krásně dotváří minimalistický interiér.

Foto: Redakce

Pavlína Jelínková

Pavlína Jelínková, Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Jsem městský člověk, který se cítí dobře obklopený zelení. Věřím, že harmonický a funkční interiér se dá vykouzlit za minimum peněz. Baví mě vdechovat odepsaným věcem druhý život a vracet je do oběhu. Inspirují mě lidé, kteří se nebojí „šlapat přes čáru“.

Líbil se vám článek? Tak ho pošlete dál