Menu

Tady je Ivino: vysněné bydlení ostravské knihovnice

Jak bydlím já 27. 3. 2020
Autor: Pavlína Jelínková , Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Iva miluje knihy. Ale to je po příchodu do jejího prostorného bytu v centru Ostravy snad každému jasné. Celý nezrekonstruovaný prostor má nádhernou atmosféru starých časů a je překvapivě tichý. Ideální prostředí zaplout do stovek příběhů, s nimiž Iva sdílí svůj 70 m2 velký byt. Iva už tady žije přes pět let, a jak sama říká, už si do bytu nic jiného kromě knih nekupuje.

Kouzelné vrzání parket i šedesát let staré vybavení kuchyně, které si Iva postupně upravuje k obrazu svému, dává bytu jedinečný spirit. Nábytek je směska opravdových pokladů, jejichž zřídlem byla hlavně půda Iviných rodičů. Nám se nejvíce líbila stylová křesílka, komody a staré nádobí. Poličky na knihy a botník vyráběl Ivě její tatínek. Najdeme tady opravdu málo kousků, které by za sebou neměly bohatou historii. A pokud u Ivy hledáte kousek zeleně, zkuste se mrknout do koupelny, třeba budete příjemně překvapení. A tady jeden tip na stylovou knihovnu

 

Už byste rádi střádali knihy ve vlastním?

Chci vědět víc...
Už byste rádi střádali knihy ve vlastním?

Lucie rekonstruovala byt ve starém domě, podívejte, jak to dopadlo. 

Foto: Redakce

Pavlína Jelínková

Pavlína Jelínková, Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Jsem městský člověk, který se cítí dobře obklopený zelení. Věřím, že harmonický a funkční interiér se dá vykouzlit za minimum peněz. Baví mě vdechovat odepsaným věcem druhý život a vracet je do oběhu. Inspirují mě lidé, kteří se nebojí „šlapat přes čáru“.

Líbil se vám článek? Tak ho pošlete dál